A BIKE CLUB OSTRAVA

A bike club Ostrava, z.s., je sportovní cyklistický klub, sdružující velké i malé cyklisty, se záměrem společně provozovat hobby a sportovní cyklistiku a cyklistiku závodní. Klub vznikl v roce 1992 a na území Moravskoslezského kraje působí doposud. Jeho hlavní náplní v minulosti byla závodní MTB cyklistika a organizace závodů tehdy „Československého poháru MTB“, na kterých závodníci klubu startovali.

V současné době se klub stále rozvíjí a snaží se podporovat, vychovávat a přivádět lidi k cyklistice. Klub je otevřený všem těm, kteří chtějí trávit svůj volný čas se známými, kamarády a přáteli na kole. Mohou si vybrat, zda se zapojí do hobby, či sportovního družstva nebo budou závodit v družstvu závodním. Všechny tyto aktivity klub v rámci možností podporuje.

Pro všechny členy klubu organizujeme společné akce, soustředění, tréninky a vyjížďky na kolech. V zimním období se věnujeme mimo kola i zimním sportům. Klub se účastní amatérských závodů silničních kol pod hlavičkou Moravskoslezského svazu cyklistiky, jehož je klub členem. MTB závodníci startují na závodech seriálu „Kolo pro život“ a oblastních cyklomaratonů.

Součástí klubu je i dětský tým, ve kterém jsou děti od 5let do 15 let věku. Dětem se věnují trenéři, kteří rozvíjejí jejich všeobecné základní pohybové dovednosti se zaměřením nejen na cyklistiku.Děti startují na oblastních MTB závodech pro děti. Absolvují jedno letní a jedno zimní soustředění. V zimním období absolvují intezivní lyžařskou výuku.Mimo to pro ně klub organizuje krátkodobé víkendové pobyty.

Moto klubu je: „Není důležité zážitek prožít, důležité je na něj nezapomenout“.

Samozřejmě, že budeme rádi za nové tváře a rádi Vás přivítáme jako nové členy. Pokud se Vám náš program a činnost líbí a chtěli by jste strávit svůj volný čas s námi, eventuálně se zapojit aktivně do činnosti klubu, obraťte se se na členy předsednictva klubu, kteří Vám podají veškeré informace nebo v sekci „přihláška do klubu“ Členský příspěvek pro vstup do klubu je 1200,-kč na rok. Těšíme se na Vás !

Za Spolek „A BIKE CLUB OSTRAVA“

Tomáš Motyka

Kontaktujte nás !

Pro Bližší informace nás kontaktujte na: