Jeden z vrcholů naši sezóny Blíží se vrcholy sezóny. Jedním z nich je Beskyd Tour. Juniorka poctivě trénuje a je to vidět. Naši mladí jezdci se neztratili ani mezi dospělými a Fanda Herman s Tominem Kubou vybojovali na střední trati 125km 15. a 34.místo celkově, což v kategorii do 29 let, kde byli suverénně nejmladší obsadili 5. a 9.místo. Bohužel nebyla vypsána juniorská kategorie, takže jsme přišli o bednu. Kluci si to ale vynahradili v soutěži družstev. Společně s Michalem Šotem, který se objevil po zranění, přispěl svým 12.místem v kategorii dospělých a společně s Fandou a
Trénink dělá mistra Náš tým sice nedostal nominaci na Paříž – Roubaix, ale byli jsme tam a pěkně jsme si mákli. Líbilo se nám to natolik, že jsme se dohodli, že z toho uděláme tradici a pojedeme Roubaix každý rok.
Soustředění v Chorvatsku Letošní sezónu jsme začali soustředěním v Chorvatsku. Jeli jsme do Starigradu Paklenica, který se honosí přírodním národním parkem. Vše by bylo OK. nebýt propršených dní bez slunce. Vždyť za ním jsme tam jeli. Ale občas na nás vykouklo, takže nakonec dobrý. Najeli jsme cca.900km a tím splnili náš počáteční plán.
Silniční závod SPACu Tento víkend byl plný závodění. Absolvovali jsme etapový závod VC SPACU. Rozjeli jsme to dobře. V 1. etapě v časovce na 17km Martin Pecha s přehledem a rozdílem 14s zvítězil. Šimon Kwašný zahájil etapák druhým místem v časovce. Druhá etapa byla pro nás smolná. Martin Pecha náš adept na top 5 v celkovém pořadí bohužel upadl a poranil si ruku, takže závod pro něj skončil. Zlomenina ruky jej definitivně vyřadila z konce sezóny. Držíme palce a přejeme rychlé uzdravení. Juniorka měla pohlídat čelo balíku a připravit pozici na nedělní třetí etapu. Ne úplně
Silniční závod SPACu 22.8. se jel další silniční závod seriálu SPAC 2021. Závod se stal často zařazovaným závodem do silničního kalendáře. Máme to za humny, tak jsme jeli závodit. Udělali jsme dobře, protože výsledky byly opět velmi dobré. Martin Pecha v dospělé kategorii obsadil 3.místo, Juniorku zastupoval Kwašný z výsledkem 6.místo v kategorii, Foldyna 13.místo, Kuba 16.místo a Ohnoutek na 20.místě. Za starší žáky startovali dva naší závodníci. Jankovský skončil na 2.místě a Herman nakonec na 13.místě, který bohužel ve sprintu o 1.místo spadl v cílové rovince. Taktéž závod dospělých kateg.A byl zastaven pro
Tradiční závod našeho závodního kalendáře je CREAM BIKE ČELADNÁ. Pokračujeme v kvalitních výsledcích. Cream Bike Čeladná, tradiční závod a tradičně skvělé výsledky. Juniorka: Herman 1.místo, Kwašný 2.místo, Kuba 3.místo, Ohnoutek 4.místo, Padrta 5.místo, Jankovský 6.místo a Kožušníková 3.místo. Všechna umístění v kategoriích. Dospělí nezaostali a v kategoriích se umístili, Konečný 4.místo, Múdrik 6.místo a Šot 7.místo.
Horní Lomná dějiště juniorského soustředění KILPI RACING TEAMU. Hotel Excelsior poskytl zázemí pro pětici závodníku z juniorského týmu. Krásné a horké počasí vládlo od 6.7 2021, kdy jsme začali krátkodobé soustředění 80- ti km nájezdem po silnici do Horní lomné. Měli jsme sebou i horská kola. Tato oblast je pro biky jako dělaná. Druhý den 50-ti km trasa ve velmi horkém počasí prověřila kondici našich borců. Byla dobrá, protože po obědě zvládli bez problému trénink intenzity. Další den byla v plánu „královská etapa“ s výjezdem na vrchol Javorového a druhým menších vrcholem na
Maratonský závod SPAC 26.června jsme absolvovali tradiční maratonský závod započítávaného do seriálu SPAC. Je to „Beskyďák“. Silniční závod se startem na Bílé. Tradičně velmi dobře připravený a obsazený závod, v krásném prostředí Beskyd. Horská prémie na Pustevnách, přejezd Soláně a výjezd na Kasárna, to vše dává závodu atraktivitu a značnou obtížnost. Dlouhý závod na 163 km absolvovali Jakub Čapla, Dalibor Konečný, Jakub Novák a Michal Šot. Čaplis měl smůlu a hned na začátku při výjezdu pod Bílý Kříž, měl defekt. Než se k němu dostala technická pomoc, tak bylo příliš pozdě na
Mistrovství republiky amatérských cyklistů MR AC Tento víkend proběhlo Mistrovství republiky amatérských cyklistů MR AC. Konalo se nedaleko od nás v Olomouckém kraji, tak jsme nemuseli cestovat daleko. V sobotu proběhla Tovačovská časovka jednotlivců na 17 km, kde náš tým KILPI RACING TEAM měl dvě želíska v ohni. V juniorské kategorii absolvoval rovinatou časovku Šimon Kwašný. V silném větru si s tratí poradil velmi dobře a výsledný čas mu přinesl 1. Místo a titul MR AC. Konkurence nebyla příliš veliká, ale to ničím nesnižuje jeho velmi dobrou jízdu. Jeho starší kolega, náš specialista na časovky Martin
PARK A Bike Club Ostrava !!! Stavba dětského bike parku pokračuje !!!! Před pár týdny jsem si myslel, že pro naše děti z KILPI KIDS RACING TÝMU OSTRAVA, trochu  upravíme les, kde s dětmi trénujeme. Tato myšlenka nabírá obrovských rozměrů. Les, který patří Martinu Klichovi, se nachází v obci Kletné, nedaleko Suchdola nad Odrou. Martin k tomu přistoupil s obrovskou tolerancí a nadšením. Nejenom, že nám pomáhá a společně s Radovanem Štastným, našim trenérem, tam ve volném čase vytvářejí  „bike park“ a to doslovně. Trať vznikla v nedotčeném lese, takže jen prosekat kurs stálo velké úsilí. Ale
KILPI Kids Racing V sobotu 4. 7. 2020 se jel v Holešově již tradiční Bikemaraton Drásal 2020. I letos se tohoto závodu zúčastnil KILPI KIDS RACING TEAM. Ač byla účast v omezeném počtu pěti dětí, naši závodníci byli rozhodně na tratích vidět. Jako první nastoupila ke svému závodu Hanka Klučková. I když patřila mezi nejmladší závodnice, zaskočila své soupeřky a již od druhého kola se probojovala na druhé místo, které si udržela až do cíle. Ve stejné kategorii nastoupili další dva Kilpíci, a to Filip Jirout a Vašek Klučka. S ostatními kluky sváděli boj
APULACHA 2019 Babí léto, krásné místo, Radovanova usedlost v Kletné u Suchdola a dobrá nálada, to vše jsme zažili tento víkend s dětským týmem. Chtěli jsme strávit společně víkend bez závodů, shonu a dřiny. Tak jsme využili pozvání našeho trenéra Radovana Šťastného k němu domů na jeho usedlost. Počasí bylo nádherné a oba dny jsme strávili jak jinak, než na kole. Místní terény v Oderských vrších jsou opravdu nádherné. Radovan nás provedl tou rovinatější části a vybral skutečně pohodový terén bez přílišného převýšení. V sobotu jsme ujeli  41 km. Nutno zmínit, že abychom si to