A bike club vznikl v roce 1992 především jako sdružení sportovně zaměřených cyklistů, kteří měli chuť a zájem udělat také něco pro ostatní. S otevřením hranic a soukromého podnikání se z horské cyklistiky stal obrovský fenomén. Všichni chtěli jezdit na horských kolech a někteří z nich také závodit. A právě na ty byl náš klub zaměřen. Pro ně jsme v roce 1993 připravili první závody na horských kolech v Beskydech. Centrum tohoto dění se stal Hotel P.O.M.A. v Malenovicích. Tyto závody se postupně propracovaly až k seriálu závodů pod názvem „Beskydský pohár“, který obsahoval až 10 jednotlivých závodů na Moravě a zaznamenal po několik let velký zájem jak sportovní, tak hoby veřejnosti.

Vrcholem tohoto našeho snažení byly závody tehdy Československého poháru MTB. Jely se jak dílčí závody, tak závody finálové, čili mistrovské. Na startovní listině se objevily jména jako např. Mike Kluge, reprezentant Německa, tehdejší mistr světa, pak naši nejlepší závodnici jako např. Kvasnička, Fořt, Slavíček a další.

V současné době se věnujeme jak sportovní činnosti, tak pracujeme na tom abychom cyklistiku jako takovou maximálně přiblížili široké veřejnosti. Pořádáme zájezdy a krátkodobé výlety nebo jednodenní pravidelné vyjížďky pro veřejnost. Některé z nich jsou zaměřené na výuku jízdy na kole v terénu a další dovednosti. Nás klub obsahuje 4 týmové kategorie. Máme závodní družstvo, které se aktivně zúčastňuje závodů amatérských cyklistů na Moravě. Jedná se především o silniční cyklistiku. V současné době probíhá nábor nových závodníků do MTB týmů, který se bude účastnit seriálu Kolo pro život. Také náš klub obsahuje dětský tým, který se každým rokem rozšiřuje o spoustu nových dětí, které se chtějí naučit jezdit na kole a pořádně si zazávodit. V neposlední řadě náš klub umožňuje cyklistům, kteří nemají ambice závodit, ale baví je silniční a horská cyklistika zapojit se do sportovního týmů, z kterého plyne spoustu výhod.

Samozřejmě, že budeme rádi za nové tváře a rádi Vás přivítáme jako nové členy. Pokud se Vám náš program, činnost a výhody líbí a chtěli by jste strávit svůj volný čas s námi, obracejte se na náš facebook, rádi Vám podáme veškeré informace. Těšíme se na Vás !