29.6.2022Jeden z vrcholů naši sezóny

Blíží se vrcholy sezóny. Jedním z nich je Beskyd Tour. Juniorka poctivě trénuje a je to vidět. Naši mladí jezdci se neztratili ani mezi dospělými a Fanda Herman s Tominem Kubou vybojovali na střední trati 125km 15. a 34.místo celkově, což v kategorii do 29 let, kde byli suverénně nejmladší obsadili 5. a 9.místo. Bohužel nebyla vypsána juniorská kategorie, takže jsme přišli o bednu. Kluci si to ale vynahradili v soutěži družstev. Společně s Michalem Šotem, který se objevil po zranění, přispěl svým 12.místem v kategorii dospělých a společně s Fandou a Tominem obsadili 2.místo. Na této trati bojoval ještě Karel Padrta, který obsadil 40.místo v kategorii C. 40-49let. Po nemoci startoval i Marián Jankovský. Vybrali jsme mu krátkou trasu 53 km, kde obsadil 20.místo.

Na nejdelší trati 163 km s převýšením 3100m bojovali naši zkušení závodníci. Dalík Konečný, Kuba Čapla a Martin Pecha. Čaplis svým klasickým výkonem dieselové lokomotivy držel tempo a konstantním výkonem držel pozici až do cíle. Tento výkon mu přinesl 28.místo celkově a 11.místo v kategorii B do 39 let. Dalík dlouhou dobu držel pozici na čele závodu, ale po defektu předního kola na 60 kilometru, bylo prakticky po závodě. Dalík se však nevzdal a postupně doháněl, co ztratil. V cíli skončil na 16.místě v kategorii B a 41.místě celkově. Společně s ním dojel do cíle i Martin Pecha, který ztratil závod při výjezdu na Kasárna, kde ho postihly silné křeče a nešlo pokračovat v plném výkonu. Tyto problémy na  ikonickém stoupání ho stály cca 10 minut z času závodu, což mohlo stačit na 3.místo v kategorii. Ale i tak tento těžký závod dokončil na 5.místo v kategorii D do 55 let.

Měli jsme na startu i Terezku Slavíkovou, ale ta při průjezdu křižovatkou špatně odbočila a zajela si na výlet a závod nedokončila.

Gratulace a poděkování všem!

Start kategorie A a B