22.7.2021Mistrovství republiky amatérských cyklistů MR AC

Tento víkend proběhlo Mistrovství republiky amatérských cyklistů MR AC. Konalo se nedaleko od nás v Olomouckém kraji, tak jsme nemuseli cestovat daleko. V sobotu proběhla Tovačovská časovka jednotlivců na 17 km, kde náš tým KILPI RACING TEAM měl dvě želíska v ohni. V juniorské kategorii absolvoval rovinatou časovku Šimon Kwašný. V silném větru si s tratí poradil velmi dobře a výsledný čas mu přinesl 1. Místo a titul MR AC. Konkurence nebyla příliš veliká, ale to ničím nesnižuje jeho velmi dobrou jízdu. Jeho starší kolega, náš specialista na časovky Martin Pecha, dokázal, že jeho příprava je kvalitní. Podal velmi dobrý a konstantní výkon a jeho čas ho zařadil na 7.místo v kategorii. Oběma gratulujeme.

V neděli jsme se přesunuli do nedalekých Určic, kde nás čekal hladký závod na Alojzovském okruhu. Zdálo by se, že nás čekala lehká trať, ale pořadatele mistrovského závodu dobře věděli, jak takový závod má vypadat. Okruh byl dosti náročný s jedním dlouhým stoupáním a několika dalšími výjezdy. Bylo to nahoru a dolů, nedalo se nikde odpočinout. Sjezdy byly úzké a často zatočené. Dojeli jsme ale v pořádku a bez zranění. David Lukša v kategorii „A“ si v rychlém závodě hlídal čelo, ale po odjetí jednočlenného úniku se balík postupně rozdělil. V cíli z toho bylo 14.místo. V kategorii „B“ jel Dalibor Konečný. Jednotlivé kategorie měly na startu rozestupy, takže v Daliborové kategorii se dělo něco podobného. První dvě kola ze šesti kol, absolvovali závodníci pohromadě. V dalších kolech se již balík rozdělil na několik skupin. V cíli 96 ti kilometrového závodu skončil Dalík na 13 místě.

Naši junioři jeli závod na 80km. Skupina třech závodníků ve složení Šimon Kwašný, Tomáš Kuba a Ondra Padrta nestačili na závodníka Bikecentra, který si dojel pro 1.místo a seřadili se za ním na druhém místě Tomáš Kuba, následoval Šimon Kwašný a na 4.místě Ondra Padrta.