22.7.2021Maratonský závod SPAC

26.června jsme absolvovali tradiční maratonský závod započítávaného do seriálu SPAC. Je to „Beskyďák“. Silniční závod se startem na Bílé. Tradičně velmi dobře připravený a obsazený závod, v krásném prostředí Beskyd. Horská prémie na Pustevnách, přejezd Soláně a výjezd na Kasárna, to vše dává závodu atraktivitu a značnou obtížnost. Dlouhý závod na 163 km absolvovali Jakub Čapla, Dalibor Konečný, Jakub Novák a Michal Šot. Čaplis měl smůlu a hned na začátku při výjezdu pod Bílý Kříž, měl defekt. Než se k němu dostala technická pomoc, tak bylo příliš pozdě na závodění. Nejlépe z našich, trať zvládl Dalík. Vybojoval perfektní  5.místo v kategorii a celkově to bylo 15.místo. Michal dojel v kategorii na 15.místě a za ním o 5 míst dojel Jakub Novák.

Kratší trať o délce 121km absolvovali David Lukša, Šimon Kwašný, Tomáš Kuba a Martin Pecha. David, dojel na 7.místě v kategorii, což stačilo na 18 místo celkově. Velmi dobře si vedli mladí junioři. Šimon Kwašný a Tomáš Kuba, pro které to byla premiéra na tomto závodě. Taktéž celková délka závodu byla pro ně novinkou. V cíli se umístil Šimon na 12.místě v juniorské kategorii a 24.celkově a Tomin dojel 20-tý v kategorii a 50-tý celkově. Martin bohužel po defektu na okruhu kolem přehrady musel ze závodu odstoupit. Bohužel se k němu nedostala technická pomoc.

Krátkou trať absolvovali nejmladší z juniorky. David Foldyna, Matěj Ohnoutek, Ondra Padrta, Franta Herman a Marián Jankovský. Velmi dobrou výkonnost potvrdil David s Frantou, kteří společně spurtovali do cíle pro páté a šesté místo. Za nimi s malým odstupem dojel pro  deváté místo Ondra. Matěj obsadil 17-té místo a Marián pak 25-té místo.

Úspěchu jsme také dosáhli jako tým na trase 121km. Ve složení Lukša, Kuba a Kwašný, obsadili 2.místo. Na krátké trati v týmové soutěži to taky zacinkalo. První místo brali Foldyna, Herman a Padrta.  Na nejdelší trati to nebyla bedna, ale chlapci Konečný, Novák a Šot obsadili 4.místo v týmech.

Kilpi racing teamu se dařilo.