22.10.2019APULACHA 2019

Babí léto, krásné místo, Radovanova usedlost v Kletné u Suchdola a dobrá nálada, to vše jsme zažili tento víkend s dětským týmem. Chtěli jsme strávit společně víkend bez závodů, shonu a dřiny. Tak jsme využili pozvání našeho trenéra Radovana Šťastného k němu domů na jeho usedlost.

Počasí bylo nádherné a oba dny jsme strávili jak jinak, než na kole. Místní terény v Oderských vrších jsou opravdu nádherné. Radovan nás provedl tou rovinatější části a vybral skutečně pohodový terén bez přílišného převýšení. V sobotu jsme ujeli  41 km. Nutno zmínit, že abychom si to opravdu užili, tak se Radovan vydal na trať se svým malotraktorem a vyčistil nám trať od vysoké trávy. Projet si tento singltrack byl fakt zážitek. Na oběd jsme se stavili v Hotelu Maria Skála, což bylo vítané zpříjemnění dne. Na zpáteční cestě jsme se protáhli kolem Stříbrného jezírka a klesáním až na základnu, kde nás čekal horký gulášek. Ale abychom si zasloužili dobrou večeři a děti ještě trochu unavili, trochu jsme si ještě naposledy zazávodili. Na krátkém okruhu kolem chalupy Apulachy. Pak už bylo jen jídlo, buchty, koláče a dobroty.

Neděle se odvíjela ve stejném scénáři. Jen trať vyjížďky byla ještě placatější, což nám vůbec nevadilo. Projeli jsme Regionem Poodří. Ujeli jsme 46 km v příjemné teplotě a sluníčko nám svítilo celou cestu.

Celá akce se náramně vydařila a již teď se těšíme na něco podobného.