9.10.2019Setkání A bike club Ostrava 2019

Probuzení do zamračeného rána nevěstilo nic dobrého, jelikož propršená sobota nedávala přílišnou naději na ráznou změnu nedělního počasí. Neděla byla totiž dnem setkání členu našeho klubu. Jako každý rok byl tuto neděli , 6.10.2019 na programu Td2019.

Sešli jsme se všichni v Landek Parku. Počasí nám moc nevadilo. Na to jsme zvyklí. Už na srazu byla znát dobrá nálada. Tentokrát jsme to pojali více ležérně a změnili jsme program Td. Připravili jsme sportovní kláni pro všechny na jednom místě. Landek je k tomu totiž jako stvořený.  Tradiční silniční časovku, jsme zrušili a nahradili ji také časovkou, ale na úplně jiných strojích. S prvním startem šla ležérnost stranou a bylo jasné, že se bude zase závodit. Kluci to totiž mají v krvi a týmové souboje jsou to, na co se každý rok těšíme. Do prvních metrů časovky jednotlivců vyrazil jako raketa na NextBiku Čaplis( Jakub Čapla ) a potvrdil letošní formu dobrým časem v cíli, který dlouho odolával až do startu Dalíka ( Dalibor Konečný ), který nakonec zvítězil.

Děti souběžně absolvovali časovku na koloběžkách neboť letos si svých biků užili do sytosti. Na krátké trati se jednalo spíše o sprint než časovku, ale na dvou malých kolečkách to nebylo jednoduché. Vítězem této disciplíny se stal Viktor Půchalka.

Na společnou disciplínu, kterou byla smíšená štafeta družstev na 800m, vysvitlo sluníčko a rázem bylo teplo a nálada ještě lepší. Na trať se vydali vždy společně dva dospělí závoďáci a štafetu doplňovali závodníci z našeho KKRT. A samozřejmě se zase závodilo naplno. Vítězem byli všichni, co se postavili na start, Ale jen jedna čtveřice měla nejlepší čas. Lukáš Vaculík, Marek Janečka, Michal Kuliha a Filip Jirout.

Po chvílích napětí a závodění byla na programu vyjížďka, která se odjela za již o poznání teplejšího a slunného počasí. Dospělí závoďáci se protáhli na silnici v pohodovém tempu, tradičně si do jízdy vložili několik sprintů aby to nebylo jen tak. A děcka odjely okruh kolem Odry, po obou stranách břehu.

Týmový den jsme ukončili vyhodnocením našeho celoročního snažení. Vyzdvihli jsme ty nejlepší , kteří reprezentují náš klub, rozdali drobné věcné ceny  a  probrali jsme naše společné zážitky.