7.10.2019Stříbrné jezero v Opavě

V sobotu 28.9.2019 se jel poslední závod týmového seriálu závodů Kilpi Kids Racing Teamu. Tentokrát jsme zavítali do nedaleké Opavy na Stříbrné jezero, na další závod MTBCROSS. Sportovní kurzy Opava připravili, jak již tradičně, technicky zajímavou a místy i náročnou MTB trať. Nechyběly tradiční klády, na kterých byly již čitelné známky cyklistických převodníků. Počasí přálo a účastníci tak měli k dispozici krásný podzimní den. To vše přilákalo mnoho dětí všech výkonostních a věkových kategorií.

Na start závodu se postavilo třináct zástupců našeho oddílu, pěti z nich se podařilo obsadit pozice na stupních vítězů. Nejvíce medailí jsme získali v kategorii 2009-2010, první místa Hanky Klučkové a Filipa Jirouta doplnil třetím místem Vašek Klučka. Dvě druhá místa vybojovali ve svých kategorií Áďa Kulihová a Julča Kožušníková. Také ostatní děti předvedly skvělý výkon, včetně mladšího bratra Jakuba Guřana, který i když prozatím není členem oddílu, vybojoval v kategorii odrážedel vynikající první místo. Mikulášovi a všem členům našeho týmu gratulujeme.

Krásné výkony a týmová atmosféra provázela naše závodníky nejen na tomto posledním týmovém závodě, ale po celou závodní sezónu 2019.

Příjemné ukončení této sezóny a pěkná pozvánka na závodní rok 2020, to vše byl závod MTBCROSS 2019 na Stříbrném Jezeře v Opavě.