27.8.2019Tradiční Bike závod

Sobotní odpoledne se zapsalo do kamene několika milníky. Jednak ranní mlha předvídala krásné letní počasí, což je pro Cream Bike Čeladná nezvyklé. Né jeden biker mohl být lehce nervózní, jaké podmínky vlastně budou panovat. Beskydy hostily tradiční závod pro všechny milovníky horských kol a je to předzvěst pomalu končícího období závodů horských kol. 

Trénovat celou sezónu kvůli dvěma hodinám? Také zkušený mistr světa Jaroslav Kulhavý vsadil na tuto kartu. Stejně jako Lukáš Vaculík, loňský vítěz krátké trati, jenž si letos vybral obtížnější variantu a trávil čas v okolí. I když Kilpi Racing Team několikrát trasu absolvoval, mezi tím stihli organizátoři trať upravit a otočit.

Prostě samé překvapení. Při starém zůstala snad jen tradiční vyjížďka s Jardou po krátké trase. Tuhle příležitost si nechal ujít málokdo a hlavně děti byly nadšené. Fotilo se, autogramiáda, pokec s mistrem světa a občerstvení na golfu. Toť krátká ochutnávka z onoho dne, ale zpět k závodu.

Kilpi a náš klub se prezentoval v plné parádě. Dětské závody a dospělé jsme měli pokryté na všech tratích. Úspěch se dostavil následně. V kategorii dívek ročníky 2010 a 2011 zvítězila Hanka Klučková, kterou na stupně vítězů doprovodila na třetím místě Áďa Kulihová. Šimon Kwašný vybojoval třetí místo v kategorii M18 na 22 km trati. Nejlépe za A BIKE klub se umístil Dalibor Konečný na 20. místě a dvě minutky za ním Lukáš Vaculík na 25. místě. Bohužel nevyhnuli se nám ani problémy s defekty, jenž zkomplikovali dojetí Pepovi Jiroutovi. Zbyněk Klučka s celou skupinou minul odbočku, čímž si trať nechtěně prodloužili. Nejhůře dopadl Jakub Čapla s defektem a znovuobjeveným telefonem. Musel však odstoupit, i když měl začátek rozjetý velmi dobře.

K rozstřelu došlo ve výjezdu na Pustevny, kde se téměř rozhodoval závod. Dalo se získat nebo ztratit. Z Pusteven se pokračovalo lesem z kopce, což hrálo do karet sjezdařům, ale asfalt měli pevně v nohou sprinteři. Bylo to vyrovnané do poslední chvíle. V prostoru cíle čekal ještě namotaný dojezd a nejlépe si poradil domácí Jára, který všem ukázal, že ještě není do starého železa.

Nám se závod líbil a má čestné místo v naší termínovce. Těšíme se na další ročníky !